Forum recenzji i opinii
Board Index
>
Kultura
Recenzja - Nic mnie nie rusza (Elektryczne Gitary)
Witamy, Gościu

0 Odp.

Radosław SUPEROPINIOTWÓRCA 25.04.2012  
Recenzja - Nic mnie nie rusza (Elektryczne Gitary)

Kolorowa woda
Bo ją podświetla dioda
Nie widać wcale dziur
Ciekawy siur

Zespół pod wodzą Kuby Sienkiewicza ostatni raz było słychać dwa lata temu jak wyszedł concept-album "Historia" przedstawiający wydarzenia z historii Polski z trochę innej perspektywy. Teraz po-wrócili z materiałem, który powinien ucieszyć fanów.
Zespół znany jest z dwóch rzeczy: dowcipnych tekstów oraz wokalu Kuby Sienkiewicza. I to też jest tutaj. Jest to jak zawsze delikatny rock z najbardziej wybijającym się saksofonem Alka Koreckiego. Niemniej czasem gitara elektryczna czasem ma coś do zagrania (początek "Ludzie są dobrzy" czy "Granica"), ale zazwyczaj jest delikatnym tłem. Muzycznie też twórcy skręcają w nawet dyskotekowe klimaty ("Ostatni raz" i "Nic mnie nie rusza"), spokojniejsze klimaty ("Całe życie mieszkam w klicie" czy "Kolorowa woda" z fletem), czasem bardziej bluesowo ("Stoją chłopcy"), a nawet zaskakujący cover "Granicy" i jeden inspirowany Tomem Waitsem ("Kładź się na ziemię i leż").
Poza muzyką trudno nie docenić tekstów pokazujących z przymrużeniem oka rzeczywistość: koncerty finansowane przez miasta ("Chodzę i tańczę"), obżeranie się ("Ludzie są dobrzy") czy obojętność ("Nic mnie nie rusza"). Zaś wokal Sienkiewicza jest na tyle charakterystyczny, że trudno go pomylić z kimkolwiek innym i pasuje do całej zabawowej konwencji.
Nie wszystko wam zdradzę, bo i nie o to tu chodzi. Zespół wraca do tego, co robi najlepiej, czyli inteligentnych i dowcipnych tekstów z przebojową melodyjnością oraz mega luzem. Słuchanie jest frajdą i na pewno jeszcze wrócę do tej płyty. Może za mało gitarowego grania, ale to od paru lat widać ten trend.

8/10 + znak jakości Radzimira

PS. W dobrych sklepach muzycznych od 20 marca.
0 Odp.

W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.
Joomla templates by a4joomla
payday loans online same day dotpay opinie cash advance loans no credit check unitedfinances.com Guy Hands