Forum recenzji i opinii
Board Index
>
Gadżety
Recenzja : Sony Ericsson j20i Hazel
Witamy, Gościu

0 Odp.

Daniel Początkujący recenzent 18.02.2011  
Recenzja : Sony Ericsson j20i Hazel

Sony Ericsson j20i (zwany także Hazel).

Z racji bycia posiadaczem tego telefonu, pozwolę sobie na jego zrecenzowanie.

Hazel jest kolejnym telefonem ze stajni Sony Ericssona, działającym na JAVA.
Ja pozyskałem go w mixie i kosztował mnie dość dużo, mimo statusu klienta przedłużającego umowę, lecz nie żałuję zakupu i przekonałem się, że Hazel jest udanym modelem.

Na początku uwagę może przykuć tajemniczy zielony napis zarówno na pudełku jak i dostarczanym "papierowym" pokrowcu na telefon Green Heart. Otóż kilka ostatnich telefonów od producenta nosi miano urządzeń powstałych z recyklingu. Myślisz zapewne - ten "klocek" powstał ze śmieci. Nie do końca jest to prawdą. Materiały z odzysku zostały wykorzystane głównie w obudowie komórki. Zapewniam, że jej jakość jest dobra i nie wyróżnia się spośród innych modeli telefonów tzw. "plastików".

Z początku Hazel otrzymał miano teleonu wszystkomającego, z czasem się to zmienia, bo zawsze znajdzie się rzesza klientów, którzy chcieliby więcej i więcej... Urządzenie posiada 2.6 calowy wyraźny i ostry wyświetlacz z gamą 16 mln kolorów. Zwolennicy fotografowania za pomocą komórki mogą jednak być niepocieszeni, bowiem 5 MegaPixeli ustępuje niejednemu poprzednikowi o matrycy 3.2 MPx. Ruch podczas wykonywania zdjęcia może skutkować rozmazaną fotografią, a lampka LED okazać się zbyt słabą głównie na otwartym powietrzu w porze nocnej. Jednak sfilmowana ściąga, czy tablice z napisami są wyraźne Very Happy

Co do dźwięku. Uważam, że barwa mp3 jest wystarczająco czysta, a w słuchawkach odczujesz niskie tony w mocnych kawałkach muzycznych. Hazel może nie dać się usłyszeć w zatłoczonym autobusie jeśli trzymamy go w kieszeni, bowiem przykrycie jego umiejscowionego u dołu panelu głośnika, kompletnie go wtedy tłumi. Ale od czego są wibracje. Podczas rozmowy telefonicznej możesz lekko ulec zaskoczeniu, ponieważ głośnik wspiera program, który po uruchomieniu odpowiednich opcji w ustawieniach dosłownie "wyostrza" barwę i poprawia jakość w obie strony tzn. Ty lepiej słysysz rozmówcę, jak i on Ciebie. Dużą rolę odgrywa tu opcja Redukcji Szumów z otoczenia, mająca na celu skupienie czułości mikrofonu na głosie, a nie szmerach, hukach, hałasie wokół.

Soniak łączy się z internetem za pomocą wszystkich popularnych metoda komunikacji tj. gprs, edge, 3G/HSDPA i Wifi. Tego ostaniego nie miałem okazji testować, bo przy każdym skanowaniu jego otoczenia, trafiałem na urządzenia z zabezpieczoną siecią. 3G za to spisuje się przyzwoicie i szybko wczytuje strony (polecam przeglądarke Opera Mini 4).

Zaopatrzono go już w standardowy port kart pamięci microSD, która w przypadku 2GB i 100% zapełnienia nie spowalnia pracy telefonu. Opóźnienia mogą wystąpić jedynie przy przeglądaniu zdjęć i filmów, co nie jest przecież dziwne chociażby i w komputerze.

Obudowa. Do wady trzeba zaliczyć slider. Dla niektórych jest wygodą, dla innych nowoczesnym designem. Niestety po niefortunnym upadku rozsuniętej klapki na chotnik, slider może dostać luzy. Telefon się szanuje, dlatego kupując go, będziesz wiedział, że to wada i trzeba być ostrożnym. Póki nie "spotka" się z betonem, przesuwa się płynnie i lekko. Przyciski są umiejscowione na jednolitej praktycznie płaskiej powierzchni i osoby z większymi palcami mogą odczuwać dyskomfort podczas pisania dłuższych tekstów.

Nawigacja? Model ten zaopatrzono jeszcze w GPS z aGPS, czyli nawigowanie poprzez stałe łączenie się internetem. Testowana wbudowana aplikacja Tracker czy WisePilot moich oczekiwań nie spełniły. Jak dobrze poszukacie w google, to znajdziecie garstkę drobnych programów napisanych pod JAVę, nie pamiętam czy już dość dobry NaviExpert nie wspiera tej podstawowej platformy.

Bateria o pojemności 1000mAh od początku przy kliku minutach i smsach dziennie pozwlaa na pracę przez blisko tydzień. Teraz po półrocznym zamęczaniu jej przez częste łączenie się z internetem wytrzymuje 2dni. Jednakowoż samo ładowanie jest dość szybkie i po godzince możesz odłączyć ładowarkę z gniazdka.

Mimo wszystko, to jest Sony Ericsson. Kolejny model z intuicyjnym menu, który opanujesz w mig, jeśli byłeś już posiadaczem tej marki. Wygląda może i jak klocek bo jest dość gruby (16mm), mi podoba się połaczenie kolorów czerni i srebra.

Gdybym miał ocenić poszczególne cechy telefonu w skali 1-6 prezentowało by się to następująco:

Obraz - 5/6
Dźwięk - 5/6
System (działanie) - 4/6
Mnogość aplikacji / możliwości - 5/6 (aplikacje tylko .jad .jar)
Bateria - 3/6 (po paru miesiącach wyraźnie skraca swoją żywotność)
Budowa - 5/6

Piszę bo lubię. Najchętniej recenzuję sprzęt elektroniczny i gry pc.

0 Odp.

W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.
Joomla templates by a4joomla
Jens Gould zwrotpodatkunorwegia.org.pl zycienastolatkow.phorum.pl/viewtopic.php?p=53160 Produkcja brykietu federa.phorum.pl/viewtopic.php?p=24717